Головна проблема проекту Поштової – процедура прийняття рішень

Головна вада реконструкції – це традиційна для українського містобудування відсутність широкого публічного і експертного обговорення важливого проекту і, як наслідок – відсутність у відкритому доступі вичерпної інформації про реконструкцію, – вважає Надія Парфан, дослідниця міського простору постсоціалістичних міст, аспірантка НаУКМА.Надія Парфан:

Судячи з назви (“благоустрій”, “площа”), розробники претендують на створення якісного публічного простору – середовища, яким будуть спільно користуватися різні групи населення Києва. Єдиним шляхом виявлення цих потреб є відкрите обговорення та участь городян(ок) у розробці проекту шляхом громадських слухань, соціологічних та антропологічних досліджень, залучення експертів і дискусій в ЗМІ. Натомість у відкритому доступі маємо фрагментарні і суперечливі дані про те, що собою представляє  “благоустрій” і його офіційну вартість – 430 млн гривень, на які підуть кошти платників податків. При цьому реального механізму врахування побажань міської спільноти на жодній стадії не передбачено.

Нехтування волею громади позначилося на архітектурно-естетичному рішенні, головним недоліком якої є надмірна централізація площі. Майже половину відкритого простору, що міг би використовуватись для спілкування та соціальної взаємодії, займає “транзитної зона” на шляху до фонтана (особливо помітно зі сторони вулиці Набережно-Хрещатицької). Така просторова диспозиція копіює радянські публічні простори, побудовані за принципом нагляду та контролю. Більш затишним і сприятливим для соціалізації було б створення в межах великої площі кількох компактних центрів тяжіння замість або поруч з великим фонтаном. У нагоді можуть стати інтерактивні вуличні скульптури, мистецькі інсталяції, гральні майданчики, композиції ландшафтного дизайну тощо.

На основі тої інформації, що є у відкритому доступі, очевидно, що проект ускладнює або взагалі унеможливлює доступ до Поштової площі таких категорій міського населення, як батьки та матері з малими дітьми, люди з низьким рівнем доходів, власники та власниці альтернативних видів транспорту. Виправити ситуацію можуть вчасно заплановані дитячі майданчики, зручно розташовані туалети, місця для пеленання, велосипедні доріжки, а також місця для санкціонованої дрібної торгівлі та малого підприємництва, що стануть альтернативою до Макдональдсу та ТРЦ.

Підтримати Поштову площу волонтерською роботою або пожертвою

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s