Зустріч з головою КМДА, замовниками і проектантами Поштової площі 18.06.2013

Вчора, 18 червня члени Асоціації велосипедистів Києва і активісти коаліції громадських асоціацій “За доступний громадський простір” зустрілися з головою КМДА Олександром Поповим щодо врахування потреб велосипедистів на Поштовій площі. На зустрічі були присутні також проектанти і замовники розв’язки і пішохідної зони на площі.

Асоціація пропонувала організувати безперешкодний рух велосипедистів (детальні рекомендації активістів по Поштовій площі читайте тут), а архітектори, планувальники і керівники відповідних департаментів, зокрема директор КП “Дирекція будівництва шляхов-транспортних споруд” (організація-замовник площі) М. Васильцов та архітектор благоустрою пішохідної частини площі А. Миргородський пояснювали, чому це неможливо, і все залишиться, як є.
Проект пішохідної частини площі. Перехід залишено існуючий (перехід метро), а пандуси на набережну – відсутні. Замість них – “потьомкінські” сходи з обох боків Річкового вокзалу

Тим не менш, вдалося досягти певних компромісів.

“Плюси” зустрічі:

+ зустріч відбулася, ми мали змогу безпосередньо донести свої вимоги до голови КМДА

+ голова КМДА пообіцяв, що надалі рух велосипедистів буде враховуватися при нових реконструкціях – заздалегідь

+ заїзд з Набережної на висоту пішохідної зони Поштової площі буде організовано за допомогою пандуса, замість кафе “Вітрило” (з північної сторони площі)

+ маршрут руху велосипедистів через площу буде розмічено спеціальними позначками

+ на всіх сходах на площу будуть облаштовані спеціальні з’їзди для велосипедів, по яких можна зручно і безпечно котити велосипед так, щоб він не з’їжджав самостійно (це з’їзди для велосипедів, а не велосипедистів, їздити по них не можна – це у розділі “мінуси зустрічі”)

+ новий довгий та вузький (6 м) перехід буде без торговельних площ та кіосків, а якщо це так, то велосипедистам буде більш-менш комфортно там проходити

Організація автомобільного руху на площі

“Мінуси” зустрічі:

– сходи на центральному переході (з Сагайдачного на Поштову площу) залишаться

– пандуси замість цих сходів облаштовані не будуть

– пандуси замість сходів на Набережну облаштовані не будуть

– ширина переходу залишиться 6 м (наші вимоги були 10 м)

– альтернативний підземний перехід – біля пам’ятника Магдебурзькому праву – затоплюється під час повеней, і пандус там теж облаштовувати не будуть

За результатами зустрічі Асоціація велосипедистів планує:

– провести зустріч активістів щодо коригування вимог та рішень – у п’ятницю, 21 червня, о 18:30 в офісі Асоціації

– надіслати до КМДА листа в якості декларації результатів зустрічі

– повідомити про зустріч та її результати журналістам

– звернутися до іноземних інженерів з проханням сказати, чи є ще якісь варіанти облаштування цієї площі для велосипедистів

– вимагати усі проекти нових реконструкцій та будівництв заздалегідь

На цій зустрічі виплив цікавий факт: проектанти, замовники будівництва та чиновники не знають того, що велосипедист зобов’язаний рухатися по правій смузі якомога правіше, тому, на їхню думку, проїхати через Поштову площу для велосипедиста цілком нормально і безпечно. Також нам здалося, що вони не знають, що велосипедистам заборонено їздити по тротуарах, згідно з ПДР. В будь-якому разі, ні планувальники, ні чиновники не були налаштовані враховувати потреби велосипедистів, та й інших користувачів громадського простору у цьому і подібних транспортних проектах. Важливо обраховувати не тільки напрямки руху і кількість авто, а й орієнтовні маршрути, і кількість пішоходів і велосипедистів. Цього або не було зроблено, або було було виконано у недостатній мірі. Звідси і випливають такі “прості” рішення, як залишити і не чіпати старий перехід метро, шириною у 6 метрів, не створювати зручні пандуси всюди замість сходів ітп.

Зустріч стала можливою завдяки міні-флеш-мобу, який організували велосипедисти на День Києва 26 травня, під час урочистого відкриття Поштової площі. Велосипедисти просто спробували проїхати по новій Поштовій, і у них це вийшло не дуже безпечно. Тоді вони звернули увагу Олександра Попова та журналістів до проблеми неврахування велосипедистів у місті, і їм запропонували зустрітися “у вівторок”. От цей вівторок і настав.

Підтримати роботу активістів по Поштовій площі можна за посиланням, із коментарем “На Поштову площу”.

Звіт про роботу активістів по Поштовій площі за місяць та звіт про використання пожертв.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s