Прес-реліз: На Поштовій площі планують організувати велорух

07 серпня 2013, Київ. – Проектанти Поштової площі намагатимуться організувати рух велосипедистів через реконструйовану площу. У цьому вони запевнили представницю громадської організація «Асоціація велосипедистів Києва» Ірину Бондаренко 6 серпня 2013 під час зустрічі з обговорення Поштової площі в інституті “Київдормістпроект”.

Так, Асоціація велосипедистів Києва та проектанти домовилися про те, що рух велосипедистів через реконструйовану Поштову площу буде організований так, щоб врахувати потреби і велопочатківців, і досвідчених велосипедистів. Для перших важлива підвищена безпека, для других – безперешкодний рух. Тому на Поштовій площі планується організувати можливості для проїзду обох категорій: через захищену велосмугу та підземний перехід – для першої, через велосмугу та тунель – для другої.

Способи організації велоруху на Поштовій будуть різні. У деяких місцях це буде велосипедна доріжка у межах проїзної частини (велосмуга), у деяких – рух через пішохідну зону (вело-пішохідна доріжка), а до тунелю та крізь нього вестиме або велосмуга, або розмітка «Велосипед», що попереджатиме водіїв про можливість проїзду тут велосипедистів і привертатиме їхню увагу.

«Якщо велосипедний рух буде організовано так, як ми обговорили на зустрічі у «Київдормістпроекті», це стане дуже позитивним прецедентом з облаштування велоінфраструктури в Києві. Велосипедистів не заганятимуть у підземні переходи, натомість організують безпечний та безперешкодний проїзд по верху. Автомобілісти будуть попереджені про рух велосипедистів разом з ними, тож будуть готові та обережні. Звісно, це нестандартна практика для країн Європи, але у Європі давно не будують такі розв’язки, як Поштова, тому вони не можуть навести приклад, як безпечно провести тут велосипедистів», – зауважила координаторка Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

Складними ділянками лишаються вихід з підземного переходу на Поштовій площі (тут залишаться сходи, на яких рекомендовано прокласти спеціальні направляючі рейки, що не дозволяють велосипеду скочуватися вниз при штовханні) та похила рампа, що має дозволяти велосипедистам заїхати на пішохідну зону Поштової площі з набережної. Ця рампа є одним з ключових пунктів для зв’язного велоруху, але поки що інвестор не хоче її будувати.

Також неврахованими лишаються підземні переходи під Набережно-Хрещатицькою та до пам’ятника Магдебурзькому праву. Вони також є ключовими для велоруху, але знаходяться поза межами реконструкції.

Нагадаємо, у квітні 2013 велосипедисти, люди з інвалідністю та батьки з дітьми провели акцію, у якій показали, що єдиний можливий проїзд через Поштову площу після реконструкції – підземний перехід – вузький та незручний, і створює небезпеку через велику кількість велосипедистів та пішоходів, які будуть по ньому рухатися. У червні активістам вдалося зустрітися з головою КМДА Олександром Поповим і донести до нього необхідність створення безперешкодного руху для усіх киян, а не тільки для автомобілістів. За дорученням голови КМДА у серпні з’явилася інформацію про початок проектування організації велоруху на Поштовій. Для людей з інвалідністю будуть передбачені ліфти та похилі рампи, але за одну рампу – з набережної на пішохідну зону Поштової – іще триває боротьба з інвестором.

Контакти:
Ірина Бондаренко,
координаторка Асоціації велосипедистів Києва,
097 699 10 38,
isbondarenko at avk.org.ua

Деталі обговореної організації велоруху на Поштовій площі (клацайте)

Посилання на попередні дії активістів щодо Поштової площі:
Акція на Поштовій
Зустріч з головою КМДА

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s