Доступність Поштової площі: насправді чи “для звітності”?

Будівельні роботи на Поштовій площі тривають. Вже майже завершено проїзд на Боричевому узвозі та підземний перехід під ним та естакадою, активно триває встановлення паль майбутнього торгівельного центру. Але попри обіцяну зручну пішохідну доступність площі, вже є деякі деталі, які заставляють сумніватися в цьому.

Poshtova_2

Зараз ми поговоримо не про масштабне транспортне планування і автомобілецентричний розвиток Києва, а про ігнорування потреб особливих груп населення на базовому, повсякденному рівні. Ось наприклад вхід у підземний перехід Боричевому узвозі зі сторони готелю. Нагадую, це єдиний шлях доступу на Поштову площу для всіх, хто рухається зі сторони вулиці Сагайдачного. Вхід облаштовано як пандус з невеликим ухилом. Це добре і для пішоходів, і для велосипедистів, і для осіб з обмеженою рухливістю. Але навіщо там влаштований цей гранітний поріг? Він же нівелює саму ідею пандусу як елементу безбар’єрного міського середовища. Яким чином в цей перехід має потрапляти людина на візку? Чи зручно там буде людині з дитячим візком, дитині на дитячому велосипеді? Висота порогу звісно невелика для здорової дорослої людини, але її якраз достатньою, щоб завдати незручностей.
Ухил вулиці там йде в протилежний бік від ухилу пандусу, тобто не працює традиційна відмовка комунальників про “водовідведення”. Та й у кожному переході мають бути дренажні системи для водовідведення. Скільки по місту можна побачити таких бордюрів на пішохідних переходах, занижених не ” в нуль”, як потрібно, а сантиметрів на 5, “для звітності”?
Poshtova_5

А ось цей стенд зі схемою руху транспорту на території площі дозволяє уявити справжні розміри майбутнього торгівельного центру, не менш, а може й більш вагомої причини реконструкції площі, ніж суто транспортна необхідність. Як бачимо, це не один підземний “об’єкт багатофункціонального призначення”, а цілих три, причому ті, що зводяться з обох боків Річкового вокзалу, вже не підземні, а наземні, і виходять безпосередньо на набережну. Саме там очевидно і будуть “ресторанчики”.

Poshtova_4

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s